Asfalt talebi dumankaya akçaköy

Son Eklenen Albümler
  • Kamera Yardım
  • Portre
  • Açılıştan Kareler
  • Köyümüzden Kareler
  • Su Şebeke
Etkinlik Takvimi
E-Bülten
Faydalı Bağlantılar

trabzon ilaçlama firması

Dernekten Asfalt Talebi

Akçaköy Dumankaya Mahallemizin acil ihraçlarının tespiti çalışmaları önceki yıllarda derneğimizce yapılmıştı. En öne çıkan su ve yol ihtiyacı idari mercilerden talep edilmişti. Su sorunu talebimiz TİSKİ tarafından değerlendirilmiş, Dumankayamızın bir kısmında (Mollaali tarafı) çözüme kavuşmuştur. Halen Bilayda kısmında su sorunu devam etmektedir. Görüşmelerimizde; ana kaynak suyunun azlığı, uygun deponun olmamayışı gibi nedenler öne sürülmektedir. Bu sorunların çözümlenmesi için derneğimiz ilgili mercilerle sürekli irtibat halindedir.

En önemli sorunlardan birisi de ULAŞIM sorunudur. Aynı şekilde Belediye otobüsleri Dumankayamızın bir kısmına hizmet verebilirken, diğer kısmına yol sorunundan dolayı hizmet verememektedir. Bilayda yolunun kanalizasyon yapımından sonra bozulması nedeniyle otobüsler ve vatandaşlar sorunlarla karşılaşmışlardır. Yamama şekilde tamir edilmeside sorunu ortadan kaldırmamıştır. ALOĞLULAR, MUHCUOĞLLLARI ve KİRAZLIK ara yolları halen yapılmayı beklemektedir. 

Dumankayamızın MOLLALİ tarafı ise büyük uğraşlar sonucu ancak stabilize duruma getirilebildi. Fakat belediye otobüslerinin çalışabilmesi son derece zor. Karların erimesiyle, yollarımızda çökmeler ve bozulmalar olmuştur. 

Bu nedenlerden ötürü Derneğimiz Büyük şehir Belediye Başkanlığına resmi müracatta bulunarak 2016 yılı içerisinde yaklaşık 4200m. lik asfalt talebinde bulunmuştur. Tüm Dumankaya yollarının asfaltlanması bu sorunların önüne bir nebze olsa gececeğine inanıyoruz. Tabiki isteğimiz alt yapısıyla beraber yapılmasıdır. Umarız talebimiz dikkate alınır, bu iş biran önce neticelenir ve mağduriyetimiz ortadan kalkar.